Rólunk

A szakmai szervezetek és szakkollégiumok fő tevékenysége a kollégiumokban lakó hallgatók tanulási, szakmai továbbfejlődési feltételeinek javítása, ezzel segítve az értelmiségivé válást. Az olyan hallgatók, akik nem elégszenek meg az előadásokon tanult ismeretekkel, többet szeretnének tudni az ott tanultaknál vagy gyakorlati tevékenységek keretében szeretnék gazdagítani saját és társaik ismereteit, szakkollégiumokba tömörülnek. A szakkollégiumok lehetőséget biztosíthatnak arra, hogy szabályozott kereteken belül minél nagyobb gyakorlati tudásra tegyenek szert a hallgatók. Ennek érdekében közös tanulási, kutatási programokon, konferenciákon vesznek részt és maguk is szerveznek különböző előadásokat, rendezvényeket, melyeken keresztül elsajátíthatják a magas szintű, naprakész szakmai tudást és bemutathatják, hogy mire képesek, milyen eredményeket értek el.
Ilyen kereteken belül valósulhatnak meg hatékonyan az ismeretanyagok elsajátítása, tudományos kutatások kivitelezése.
Szeretnénk folytatni a senior-i hagyományokat is, melynek keretében az idősebb hallgatói korosztály a fiatalabbakat a tanulásban segítik, ha nehézségeik támadnak egy-egy  tantárggyal kapcsolatban.fg

Gazdaságtudományi Szakmai Kollégium
Kerpely Antal Computer szakkollégium
Műszaki szakkollégium Pedagógiai és Kommunikációs szakkollégium

Kerpely Antal Computer szakkollégium

A Kerpely Antal Computers Szakkollégium öntevékeny szervezetként működik a Dózsa György út 33. sz. alatti kollégiumban. Célja, hogy a jövő mérnökeinek és műszaki vezetőinek lehetővé tegye, hogy magas színvonalú, vezetői képzésben részesüljenek, mérnöki-vezetői gyakorlatot, modern gyakorlati és műszaki ismereteket sajátítsanak el már a főiskolás évek alatt. A felsőoktatásban töltött évek legfontosabb eleme a gyakorlati tudás elsajátítása. Szakkollégiumunk pedig ebben próbál segítséget nyújtani minden fejlődni, ill. tanulni vágyó fiatalnak.

Öntevékeny körünk tagjai számára szakmai kirándulásokat, gyárlátogatásokat szervezünk, szorgalmi időszakban pedig bárki részt vehet az általunk tartott nyílt előadásokon, hallgatói érdeklődés szerinti témákban: Linux, Bash, Script, HTML, PHP, Perl, 3DMAX, Internetes grafika, stb.

A szakkollégium eddigi rendezvényei:

  • 2003. I. Informatikus Szakmai Nap, LNX, Stormregion, Mplayer, Kürt Computer
  • 2003. Resource 2K3, Demo vetítés
  • 2004. II. Informatikus Szakmai Nap, NIIF (Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet)
  • 2004. PHP-Roadshow,
  • 2004. FSF Roadshow
  • 2004. Java Szakmai Nap, SUN, Borland, Oracle, IBM
  • 2005. II. PHP – Roadshow
  • 2006. Sybase szakmai nap
  • 2007. Apple szakmai nap
  • 2008. Gogreen szakmai nap
  • 2010. Linux4Ever - Linux szakmai nap
  • 2011. IPv6- ás szakmai nap.

A KAC seniorjai között olyan pártoló tagokat találhatunk, akiket az ország legnevesebb szakemberei között tartanak számon, pl.: Botka János (NIIF - grid projectfelelős), Ponekker Zoltán (Mplayer coder), Papp Gábor (Európai Programozó verseny különdíjasa).

Gazdaságtudományi Szakmai Kollégium

A Gazdálkodástudományi Szakmai Kollégium célja, hogy a jövő vállalkozói és gazdasági vezetői számára már a főiskolai évek alatt lehetővé tegye azt, hogy a szakmai tanulmányok folytatása mellett magas színvonalú vezetői képzésben részesüljenek, vállalkozói-vezetői gyakorlatot és készségeket, modern gyakorlati és menedzsment ismereteket sajátítsanak el öntanuló módon és magas fokon.

Mindezek mellett célja, hogy az érdeklődő és szakmailag elkötelezett gazdálkodástudománnyal (Gazdász és Műszaki Menedzser egyaránt) foglalkozó hallgatókat összefogja, segítse kutatómunkájukat, és színvonalas rendezvényeket szervezzen a részükre.

A GTSZK fő feladatai

a) Tagjai számára – a főiskolai kötelezettségek eredményes teljesítése mellett, azokon túlmenő – egyéni és közös alkotó-, kutatómunka feltételeinek megteremtése, biztosítása.

b) Hatékony fórum megteremtése minden olyan kezdeményezésnek, mely a GTSZK hallgatóinak kulturális fejlődését, szakmai-, közművelődési-, szabadidő-eltöltési és szórakozási igényeinek minőségi biztosítását, hatékony képviseletét, oktatási, tudományos tevékenységének segítését célozza.

c) Saját kurzusrendszer beindításához szükséges alapok megteremtése, majd a rendszer kialakítása, működtetése és folyamatos továbbfejlesztése.

d) Olyan fórum megteremtése, mely teret biztosít a szakmai ismeretek bővítésének, az eszmecserének és a vitának. Ennek eszközeként szakmai elektronikus fórum, adatbázisok és publikációs lehetőségek létrehozása és üzemeltetése.

e) A hallgatói öntevékeny csoportok tevékenységének segítése, pályázati úton való támogatása, továbbá kapcsolatok felvétele és ápolása más hazai, illetve külföldön működő szakmai és érdekképviseleti diákszervezetekkel. Közreműködés a pályakezdő fiatalok továbbképzésének, elhelyezkedésének elősegítésében. Ennek keretén belül állásbörzék, konferenciák, szakmai rendezvények szervezése.

Műszaki szakkollégium

A Műszaki Szakmai Kollégium tagjai a Dunaújvárosi Főiskola gépész-, kohász ill. műszaki tanár-tanárgépész szakos hallgatói lehetnek.

A Műszaki Szakmai Kollégium célja, hogy a jövő mérnökei és műszaki vezetői számára már a főiskolai évek alatt lehetővé tegye azt, hogy a szakmai tanulmányok folytatása mellett magas színvonalú vezetői képzésben részesüljenek, mérnöki-vezetői gyakorlat és készségeket, modern gyakorlati és műszaki ismereteket sajátítsanak el.

Az MSZK öntevékeny szervezetként működik. A szakmai felügyeletet a Dunaújvárosi Főiskola végzi a rendezvények elszámolása a Dunaújvárosi Főiskola gépészmérnöki, kohómérnöki illetve anyagmérnöki szabályzata szerint történik.

Tagfelvétel évente kétszer történik. Az első szeptemberben (a beiratkozás után), ekkor elsősorban az újonnan érkező elsőéves hallgatóknak és egy a második félévben.

Legfőbb tevékenységünk abból áll, hogy különböző -főképen szakmai- előadásokat szervezünk, ezekre mind az iparból, mind szakmai tanáraink köréből hívunk előadókat. Így a tantervi kötelező tananyagon túl érdekes és gyakorlati dolgokat tartalmazó ismeretekkel bővíthetjük tudásunkat. (pl. Auto-Cad tanfolyam, karosszériatervezésről szóló előadás-sorozat is melyet a németországi mercedes cég egy tervező-mérnöke tartott, ez a végén egy kétnyelvű vizsgával zárult). Kiemelendő az is, hogy már egyes tagjaink is járnak előadásokat tartani középiskolákba.

Minden évben megrendezésre kerül egy un. Műszaki Szakmai Nap és egy évet záró az bankett, mely közösségformáló szerepe mellett ugyancsak elengedhetetlen ahhoz, hogy tagjaink közvetlenebb kapcsolatot alakíthassanak ki tanáraikkal valamint az iparból érkező szakemberekkel.

Pedagógiai és Kommunikációs szakkollégium

A Pedagógiai és Kommunikációs Szakmai Kollégium célja a Dunaújvárosi Főiskola Mérnöktanár, Kommunikáció és Média szakos hallgatóinak összefogása, továbbá ezen hallgatók számára az iskolán kívüli szakmai és tudományos munka segítése, koordinálása és szervezése. Lehetőséget ad arra, hogy magas szintű tudományos munka kifejtésére legyen lehetőség mind a kommunikáció, mind pedig a pedagógia területén, továbbá hogy gyakorlati és készségnövelő ismeretekkel gazdagodjanak a főiskolás évek alatt. PKSZK többek között szakmai napokat, előadásokat illetve előadássorozatokat, valamint tanulmányi kirándulásokat szervez.