KAC Szakkollégium

A Kerpely Antal Computers Szakkollégium öntevékeny szervezetként működik a Dózsa György út 33. sz. alatti kollégiumban. Célja, hogy a jövő mérnökeinek és műszaki vezetőinek lehetővé tegye, hogy magas színvonalú, vezetői képzésben részesüljenek, mérnöki-vezetői gyakorlatot, modern gyakorlati és műszaki ismereteket sajátítsanak el már a főiskolás évek alatt. A felsőoktatásban töltött évek legfontosabb eleme a gyakorlati tudás elsajátítása. Szakkollégiumunk pedig ebben próbál segítséget nyújtani minden fejlődni, ill. tanulni vágyó fiatalnak.

Öntevékeny körünk tagjai számára szakmai kirándulásokat, gyárlátogatásokat szervezünk, szorgalmi időszakban pedig bárki részt vehet az általunk tartott nyílt előadásokon, hallgatói érdeklődés szerinti témákban: Linux, Bash, Script, HTML, PHP, Perl, 3DMAX, Internetes grafika, stb.

A szakkollégium eddigi rendezvényei:

1. I. Informatikus Szakmai Nap, LNX, Stormregion, Mplayer, Kürt Computer
  2. Resource 2K3, Demo vetítés
  3. II. Informatikus Szakmai Nap, NIIF (Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet)
  4. PHP-Roadshow,
  5. FSF Roadshow
  6. Java Szakmai Nap, SUN, Borland, Oracle, IBM
  7. II. PHP – Roadshow
  8. Sybase szakmai nap
  9. Apple szakmai nap
  10. Gogreen szakmai nap
  11. Linux4Ever - Linux szakmai nap
  12. IPv6- ás szakmai nap.

A KAC seniorjai között olyan pártoló tagokat találhatunk, akiket az ország legnevesebb szakemberei között tartanak számon, pl.: Botka János (NIIF - grid projectfelelős), Ponekker Zoltán (Mplayer coder), Papp Gábor (Európai Programozó verseny különdíjasa).

Vélemény, hozzászólás?